Jak sprawdzić jakość wykonania worka do transportu zwłok? Podpowiadamy!

Jak sprawdzić jakość wykonania worka do transportu zwłok? Podpowiadamy!

Worek do transportu zwłok może nie jest dla większości z nas produktem pierwszej potrzeby, jednak zdecydowanie warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. W jaki sposób rozpoznać jakość wykonania worka na zwłoki? Z jakich tworzyw produkuje się takie worki i jaką grubość powinna mieć folia, z której się je wytwarza? Tłumaczymy, w jaki sposób rozpoznać jakościowy worek na zwłoki – zapraszamy do lektury!

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany worek!

Z jakiego materiału wytwarza się worki do transportu zwłok? Cóż, niegdyś była to bawełna oraz len – później materiały te zaczęto zastępować sterylnymi tworzywami sztucznymi. Obecnie worki wytwarza się przede wszystkim z polietyleny oraz biodegradowalnej folii D2W. Warto nadmienić, że worek jest z założenia produktem jednorazowym – zadbajmy więc o dobro środowiska i wybierajmy worki na zwłoki wytworzone z tworzywa biodegradowalnego lub oddawajmy zużyte worki do recyklingu.

Grubość folii w worku na zwłoki

Jaka jest optymalna grubość folii zastosowanej w worku na zwłoki? 0.13 do 0.16 mm – w takim przedziale powinna mieścić się grubość folii w jakościowym worku do transportu zwłok. Warto także podkreślić, że solidnie wykonany worek powinien posiadać dwie lub trzy warstwy folii w swojej dolnej części. To bardzo ważne, bo to właśnie głównie na nią nacisk wywiera ciężar ciała transportowanej osoby. Dlatego koniecznie przed zakupem sprawdź, czy dany worek posiada dodatkową warstwę w dolnej części.

Wzmocnione uchwyty w worku na zwłoki

Kolejna sprawa to uchwyty – w każdym worku do transportu zwłok powinny być one odpowiednio wzmocnione solidnym obszyciem. Jeżeli już mowa o samych uchwytach to na rynku znajdziemy worki z ich różnymi typami – na przykład paskami, metalowymi lub plastikowymi wszytymi obręczami czy chociażby obszytymi otworami. Które z wymienionych sprawdzą się najlepiej? Ze swojej strony polecamy wyłącznie metalowe bądź plastikowe obszyte obręcze.

Zawsze stosuj się do zaleceń producenta!

Kolejna ważna sprawa to stosowanie się do zaleceń producenta. Jeżeli worek przeznaczony jest do transportu zwłok o wadze do 100 kg, to nie testuj jego wytrzymałości i nie transportuj w nim cięższego nieboszczyka. Takie lekkomyślne działanie może poskutkować zarwaniem się worka w trakcie transportu. Niestety, w takiej sytuacji możesz zostać posądzony o bezczeszczenie zwłok, jeżeli ktoś będzie Ci w stanie udowodnić, że świadomie umieściłeś je w worku dedykowanym do mniejszego obciążenia. Może to skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi, dlatego zawsze należy stosować się do zaleceń producenta worka.