Jak stworzyć prawdziwie wiejski ogród? Sprawdź te triki!

Jak stworzyć prawdziwie wiejski ogród? Sprawdź te triki!

Istnieje mnóstwo sposobów na zagospodarowanie przestrzeni zielonej wokół domu. Projektowanie ogrodu nie zawsze musi wiązać się z sadzeniem kwiatów w idealnym rządku i strzyżeniem trawy na długość kilku milimetrów. Coraz popularniejsze staje się tworzenie dzikiej przestrzeni zielonej. Inspiracja prawdziwie wiejskimi ogrodami nie powinna ograniczać się wyłącznie do roślinności. Jak stworzyć wymarzoną, zieloną przestrzeń wokół domu? Sprawdź!

Krzesła brazylijskie – relaks niejedno ma imię

W niemal każdym ogrodzie znajdzie się przynajmniej jedno miejsce, które można nazwać strefą relaksu. Znajdują się w niej krzesła, stoły, a niejednokrotnie także leżaki czy hamaki. Nie zawsze jednak rozwiązania te są wygodne. Często meble ogrodowe zajmują dużo miejsca, co ma znaczenie zwłaszcza przy ograniczonej przestrzeni.

Przy aranżacji ogrodu każdego rozmiaru doskonale sprawdzą się krzesła brazylijskie. Przypominają one nieco pojedyncze huśtawki, ale są o wiele wygodniejsze. Krzesła brazylijskie zrobione są z materiału, co znacząco wpływa na komfort użytkownika. Otulają one ciało jak miękki kocyk, a przy tym zapewniają dobrą wentylację ciała. Krzesła brazylijskie to bardzo wygodne, efektowne i budżetowe meble, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.

Pasze dla królików – niewielka hodowla, ogromna satysfakcja

Każdy, kto marzy o wiejskim życiu, powinien rozważyć założenie przynajmniej niewielkiej hodowli zwierząt. Dobrym wyborem na start będą króliki. Zwierzęta te nie są bardzo wymagające, a pozyskiwane z nich mięso jest bardzo smaczne i delikatne. Posiadanie puchowych kuleczek o długich uszach z pewnością sprawi, że Twój ogród nabierze bardziej wiejskiego charakteru. Jak jednak się do tego zabrać?

Pierwszym krokiem jest stworzenie przestrzeni dla królików. Specjalne klatki możesz kupić przez internet, w sklepie rolniczym lub – jeśli masz żyłkę majsterkowicza – zbić samodzielnie. Gdy już zdecydujesz się na zakup królików, należy zapewnić im właściwe pożywienie. To od żywienia w dużej mierze zależy, jak duże urosną zwierzaki i czy nie będą zapadać na choroby. Najlepszym wyborem są pasze dla królików. Mieszanki te zapewniają odpowiednie proporcje witamin, składników odżywczych i minerałów. Podając swoim uszatym zwierzętom pasze dla królików, masz pewność, że ich dieta jest odpowiednio zróżnicowana i bogata we wszystkie ważne elementy.

Opryskiwacze plecakowe – pozbądź się ogrodowych intruzów

Odwieczną walkę z chwastami zna każdy, kto przynajmniej raz w życiu dbał o przydomowy ogród. Choć wydawać by się mogło, że batalia ta jest z góry przegrana, to nie warto się poddawać! Obecnie dostępne środki ochrony roślin pozwalają skutecznie zwalczać chwasty, a jednocześnie są bezpieczne dla kwiatów i upraw. Jak jednak je aplikować?

W skutecznym rozpylaniu środków chwastobójczych pomogą Ci opryskiwacze plecakowe. Urządzenia te posiadają zbiornik na roztwór, który za pomocą pasów możesz wygodnie umieścić na plecach. Długa dysza umożliwi Ci precyzyjne spryskiwanie chwastów, a jednocześnie zapewni odpowiedni dystans od rozpylanych substancji. Niektóre z modeli wyposażone są dodatkowo w silniczek – zamiast machać ręką, wystarczy go uruchomić i cieszyć się efektem!