Jak zrobić dobrą domówkę?

Dobrze bawić się można na wiele różnych sposobów, jednak większa część z Was na pewno zgodzi się z tym, że najlepszymi imprezami są domówki, czyli imprezy organizowane w domu. Chcesz zrobić niezapomnianą imprezę, bez niepotrzebnego stresu i wydatków? Przeczytaj, jak zorganizować domówkę, by dla wszystkich była to impreza roku!

Gadżety, które wprawią w zachwyt

Dobra impreza jest wtedy, gdy wszyscy dobrze się bawią. Na pewno na domówkę zaprosisz zróżnicowane towarzystwo. Dlatego ważne jest, by każdy dobrze się bawił i znalazł dla siebie odpowiednie atrakcje. No właśnie, co przygotować znajomym? Na pewno sam wystrój domu jest bardzo ważny – kolorowe serpentyny, odpowiednie oświetlenie, wprawią w imprezowy klimat. Warto też zapewnić inne doznania – jakie? Częstym gadżetem na imprezach, przy którym maksymalnie można się wychillować, jest fajka wodna lub bongo. Możemy również kupić bibułki i inne gadżety do jarania. Prędzej czy później i tak, każdy będzie chciał sięgnąć po skręta, więc warto przygotować akcesoria do palenia.

Alkohol i przekąski – czego nie może zabraknąć na domówce?

Nie da się ukryć, że alkohol i przekąski stanowią ważną część imprezy, zwłaszcza organizowanej w domu. W menu najlepiej umieści zimne i proste przekąski, które dobrze łączą się z alkoholem. Na pewno nie może zabraknąć małych kanapeczek, chipsów, orzeszków, koreczków, możemy również pokusić się na francuskie przysmaki, jak deska serów, czy bagietka. Z alkoholi, warto przygotować ponczo, które jest wydajne, smaczne i można je przygotować w dużej ilości. Alkohol zawsze stanowi jeden z większych wydatków, podczas organizowania imprezy, a taki drink jest stosunkowo tani i na pewno wszystkim posmakuje. Oczywiście możesz poprosić znajomych, by alkohol przynieśli we własnym zakresie, wtedy każdy wybierze, taki jaki lubi najbardziej.

Organizacja imprezy – o tym pamiętaj

Po imprezie zawsze zostaje spory bałagan – to jej nieodłączna część i musimy się z tym liczyć. Dlatego na domówkę przygotuje jednorazowe sztućce – kubeczki, talerzyki i sztućce, to znacznie ułatwi proces sprzątania po niej. Ważne by na stołach nie zabrakło serwetek, rozlewające się drinki to nieodłączny element każdej imprezy. Pamiętaj, że ważną częścią imprezy, jest muzyka. Przygotuj specjalną – imprezową listę utworu i zadbaj o odpowiednie nagłośnienie. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, poinformuj sąsiadów, że organizujesz w domu imprezę i może być trochę głośniej, niż zwykle.