Podróże po Półwyspie Apenińskim

Podróże po Półwyspie Apenińskim

Na pierwszy rzut oka z Polski nie jest łatwo dostać się do Włoch. Prawda jest jednak taka, że w ostatnich latach świat zdecydowanie się skurczył, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostać się w praktycznie każde miejsce na kuli ziemskiej. Jeżeli chodzi o południe Europy, z wielu powodów warto odwiedzić właśnie Półwysep Apeniński w różnych miejscach.

Czy warto brać gotówkę?

Nasi rodzice oraz dziadkowie nie mieli tak łatwo, jeżeli chodzi o podróżowanie. Ze względu na bardzo mocny wpływ ustroju komunistycznego na Polskę, bardzo trudno było przemieszczać się między innymi krajami, o wyjazdach turystycznych takich, jak w dzisiejszych czasach nie było praktycznie mowy. Kolejnym problemem były finanse. Bardzo trudno było pozyskać odpowiednią sumę gotówki w obcej walucie. Przede wszystkim wiązało się to nie tylko z bardzo złym kursem, ale horrendalnymi wręcz prowizjami branymi przez pośredników. Obecnie jednak wirtualne pieniądze są na takim etapie rozwoju, że już niedługo nie będziemy musieli martwić się o gotówkę. Oczywiście warto jest mieć pojedyncze banknoty czy monety, jednak w zdecydowanej większości miejsc bez problemów zapłacimy za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Do wyboru, do koloru

Mało który kraj posiada tak bogatą ofertę turystyczną, jak Włochy. Zaczynając od północnej części kraju nie można nie wspomnieć o narciarskich kurortach w Dolomitach. Przyciągają one turystów z całej Europy, w tym również z Polski. Zorganizowane wyjazdy bez wątpienia stanowią niezwykle cenny dodatek do codzienności, ponieważ włoskie stoki cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami. Oczywiście nie zapominamy że, jak przystało na południową część Starego Kontynentu, Włochy są położone nad Morzem Śródziemnym. Można wybrać jedną z wielu lokalizacji i delektować się ciepłym słońcem na jednej z nadmorskich plaż.

Historia na każdym kroku

Paradoksalnie jednak to nie zapierające dech w piersiach stoki oraz wysoka temperatura zachęcają najwięcej osób do Półwyspu Apenińskiego. Ze względu na niezwykle bogatą historię i kulturę związaną z tym regionem, praktycznie w każdym większym mieście możemy zobaczyć starożytne lub średniowieczne konstrukcje, które do dzisiaj przyciągają miliony turystów na całym świecie. Jakie są najbardziej popularne destynacje? Z pewnością na pierwszym miejscu trzeba wymienić Rzym, a następnie warto zwrócić uwagę na północne perły w postaci Florencji, Wenecji oraz Mediolanu.