Solidne worki do transportu zwłok – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Solidne worki do transportu zwłok – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Transport zwłok nie jest wprawdzie niczym przyjemnym, jednak kiedy już zajdzie taka konieczność, to warto używać w tym celu sprawdzonych worków. Dziś więc opowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie worków na zwłoki. Jak rozpoznać solidny worek na zwłoki w gąszczu tanich, azjatyckich podróbek? Sprawdźmy!

Zakup worków na zwłoki – smutna konieczność czy zakup jak każdy inny?

Zakup worków na zwłoki niestety negatywnie kojarzy się wielu osobom. To dziwne, bo przecież śmierć jest częścią istnienia każdego z nas. Dlatego kiedy już nadejdzie moment ostatniej godziny, to warto wziąć pod uwagę jakość i rodzaj worka, w którym zostaniemy przetransportowani – zarówno my, jak i nasi bliscy czy tez zwierzęta, które równie kochamy. Każdy więc kiedyś będzie potrzebował solidnego worka na zwłoki i ciężko nie zgodzić się z tym zdaniem. Smutne jest więc to, że w obecnych czasach europejski rynek zalewany jest tanimi, tandetnymi workami importowanymi na Stary Kontynent z drugiego końca świata. To worki często niespełniające norm i pochodzące od niesprawdzonego producenta. Cienkie włókna polietylenowe lub polipropylenowe w takich workach są podatne na rozciąganie, dlatego taki worek może się zniekształcić, lub rozerwać przy dużym obciążeniu.

Jak rozpoznać solidny worek na zwłoki

Po czym rozpoznać dobrze wykonane worki do transportu zwłok? Przede wszystkim po:

  • detalach świadczących o jakości wykonania,
  • grubości folii,
  • zamku błyskawicznym.

Jakie detale mogą świadczyć o słabej jakości wykonania? Zobacz, jak folia jest zgrzana wzdłuż pasa zamka błyskawicznego – materiał powinien równo przylegać i nie może odstawać od krawędzi. W wysokiej jakości workach pas ten jest także czasem wszywany w folię, jednak szwy te często nie są widoczne, ponieważ ukrywa się je pod kolejną warstwą. Jeżeli już o folii mowa – warto dotknąć materiału i ocenić go poprzez dotyk. Folia powinna być giętka, lecz nie wiotka i zdecydowanie grubsza od siatki foliowej (warto sprawdzić również parametry worka – 0,16 mm to w wypadku folii polietylenowej grubość odpowiednia dla dorosłej osoby). Warto również zwrócić uwagę na dodatki – na przykład uchwyty transportowe znajdujące się w czterech miejscach oraz to, czy materiał jest w miejscu uchwytów odpowiednio wzmocniony. Zawsze przed zakupem worka na zwłoki należy również sprawdzić maksymalne obciążenie takiego worka. Worek do transportowania zwłok to przedmiot jak każdy inny. Warto więc odciąć się od negatywnych konotacji i wziąć pod uwagę wymienione cechy przy poszukiwaniu wymarzonego worka na zwłoki.