Solidnie wykonane worki do transportu zwłok – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy!

Solidnie wykonane worki do transportu zwłok – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy!

Oczywiście – worek do transportu zwłok nie jest produktem pierwszej potrzeby. Kiedy jednak przyjdzie konieczność zakupu takiego worka, warto wiedzieć, jak nie nabić się w butelkę. Dziś więc opowiadamy o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie worków na zwłoki. Jak rozróżnić jakościowy i trwały worek na zwłoki od przysłowiowego bubla? Zapraszamy do lektury!

Jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki?

Dziś, w dobie globalizacji internet jest zasypany tysiącami podobnych produktów różniących się od siebie przede wszystkim jakością wykonania i ceną. Oczywiście, szeroki wybór .wiąże się zawsze z możliwością trafienia okazji. Z drugiej jednak strony możemy również natrafić na produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Sytuacji nie ułatwia fakt, że jak już wspomnieliśmy we wstępie – worki na zwłoki nie są produktem pierwszej potrzeby, dlatego zazwyczaj po prostu nie wiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Specjalnie dla Was postanowiliśmy zebrać cenne informacje na ten temat – jeżeli szukasz jakościowego worka na zwłoki, to zwróć uwagę na:

  • Materiał wykonania – niegdyś worki na zwłoki wytwarzano z takich tworzyw jak len czy bawełna. Dziś wytwarza się je z polietylenu, poliuretanu bądź oksybiodegradowalnej folii D2W. Najlepiej sprawdzają się worki polietylenowe bądź z folii D2W, ponieważ są mniej podatne na darcie czy rozciąganie.
  • Grubość materiału – niezależnie od zastosowanego tworzywa, grubość folii zastosowanej w takim worku powinna wynieść co najmniej 16 mm. Cieńsze folie stosuje się na przykład w workach na zwłoki zwierząt, choć również i w tym przypadku nie jest to regułą.
  • Wszyte zamki – zamek błyskawiczny powinien być wszyty w worek.
  • Uchwyty boczne – worek powinien mieć obszyte i wzmocnione materiałem uchwyty boczne co najmniej na każdym rogu. Ponownie jak w przypadku zamków – unikajmy wklejanych elementów.
  • Podwójne dno – najbardziej obciążoną i narażoną na uszkodzenia częścią worka na zwłoki jest oczywiście dno, dlatego powinno być ono wyłożone dodatkową warstwą folii.

Zawsze sprawdzaj wytyczne producenta!

Każdy worek na zwłoki musi być dokładnie opisany przez producenta. W takim opisie z pewnością znajdziemy informację o długości worka oraz jego maksymalnym obciążeniu. Jeżeli worek zarwie się przy przenoszeniu zwłok o wadze mniejszej, niż dopuszczalne obciążenie maksymalne dla worka podane przez producenta, to jest to podstawą dla złożenia reklamacji. Przed zakupem danego worka warto również zapoznać się z opiniami, podobnie jak w przypadku zakupu jakiegokolwiek innego produktu.