W jaki sposób wydać książkę?

W jaki sposób wydać książkę?

Kwestia jak wydać książkę, jak to zrobić i, w jaki sposób, z całą pewnością kłopocze niejedną osobę, która pisze z pasji i chciałaby, aby jej dzieła w końcu ujrzały światło dzienne. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej! Wystarczy po prostu zastanowić się, w jaki sposób wydać taką książkę, aby trafiła ona w ręce kolejnych czytelników. To bowiem nieprawda, że trzeba być już poczytnym pisarzem, aby móc prezentować publiczności swoje dzieła. Jak najbardziej może to zrobić również, będąc osobą początkująca i nie mając żadnego dotychczasowego doświadczenia związanego z wydawaniem książek.

Kto może wydać swoją książkę?

No właśnie. Najważniejszy, pytaniem jest to, kto w ogóle może wydać swoją książkę? Niech nie dziwi prozaiczna odpowiedź - każdy, kto ma na to ochotę. Obecnie czasy są takie, że wydawać swoje dzieła może dosłownie każdy bez wyjątku. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i wykonalne z ramienia tradycyjnego wydawnictwa. Wtedy wystarczy zgłosić się do wydawnictwa self-publishing i zapoznać się z aktualną ofertą. Z całą pewnością będzie to strzał w dziesiątkę. Wydawanie książek nigdy nie było prostsze, a więc jest to okazja ku temu, aby zasłynąć i sprawić, że napisane przez siebie dzieło będzie miało nowych odbiorców i nie będzie musiało już czekać na swój wielki dzień w szufladzie.

Jak wydać książkę w systemie self-publishing?

No dobrze, ale trzeba zastanowić się, jak wydać książkę w systemie self-publishing, aby faktycznie sięgały po nią liczne osoby i były w pełni zadowolone. Przede wszystkim najpierw należy zgłosić się tam ze skończoną przez siebie książką i przedstawić ofertę wydawniczą. Następnie ustala się wszelkie szczegóły, gdy już wiadomo, że książka zostanie przyjęta do druku. Warto ustalić, jak dużo egzemplarzy zostanie wydanych, jak będzie wyglądała okładka, czy będzie ona gruba czy miękka i co się na niej znajdzie. Taka książka przechodzi również korektę, co jest bardzo ważne, zanim trafi ona w ręce czytelników. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której należy wspomnieć i zawsze pamiętać, a mianowicie taka, że wydanie książki w systemie self-publishing wiąże się z kosztami, które ponosi właśnie autor swojego dzieła, czyli osoba, która decyduje się na publikację. Jednak jest to opłata jednorazowa. Cały dochód ze sprzedaży książek, jak najbardziej trafia już bezpośrednio do autora, co dla wielu osób jest o wiele korzystniejsze, niżeli wydawanie książki poprzez klasyczne wydawnictwo, gdy zarabia się na tym naprawdę niewielkie kwoty.