Wyjątkowy dzień wyjątkowej pary

Wyjątkowy dzień wyjątkowej pary

Ślub zawsze stanowi pewnego rodzaju most przed dwoma najważniejszymi etapami w życiu. Pierwszy z nich to zapoznanie się dwóch osób, które wiedzą czego chcą i poznają swoją drugą połówkę. Następnie cieszą się wspólnym życiem i chcą podążać nieznanymi ścieżkami pod rękę. Zanim jednak to nastąpi, trzeba przygotować tę wyjątkową uroczystość w sposób, na jaki ona zasługuje.

Bliskość przyjaciół i rodziny

Oczywiście w dużej mierze ten dzień następuje dzięki staraniom młodej pary oraz ich wierze w drugiego człowieka. Prawda jest jednak taka, że trudno wyobrazić sobie jakikolwiek związek bez wsparcia naszych najbliższych. W różnych związkach są to różne osoby - zazwyczaj rodzeństwo w bardzo podobnym wieku trzyma się razem i to oni są najbliższymi przyjaciółmi pary młodej. Innym razem szkatułki na obrączki wędrują w ręce świadka, z którym od liceum wiąże bliska więź. Nie można także zapominać o wsparciu rodziny - w zdecydowanej większości przypadków rodzice oraz dziadkowie zawsze stali murem za naszymi czynami i z dumą patrzą na nasze życiowe, dojrzałe wybory.

Odpowiedni anturaż

To przyjęcie ma być idealnym wieczorem dla pary młodej. Na nic powinny zdawać się sugestie babć, mam, ciotek czy przyjaciółek - zarówno przyszła żona, jak i mąż, będą czuć się w stu procentach komfortowo. Dotyczy to wielu aspektów, w tym wyglądu całej sali weselnej. Jeżeli decydujemy się na ślub latem, możemy nawet zrobić go w plenerze i nie myśleć o sali. Warto jednak zwrócić uwagę na jej wystrój, który będzie odpowiadać młodej parze. Bardzo często zbyt duży nacisk na jego organizację przez osobę z zewnątrz może skończyć się tragicznie. Wystarczy spojrzeć na przypadki nieznanej przez organizatorów alergii u pani lub pana młodego. Wystarczy źle dobrany kwiatek na stole, aby wesele przerodziło się w koszmar związany z wilgotnymi oczami, wysypką lub problemami z oddychaniem.

Limitowana lista gości

Przed rozpoczęciem całej organizacji wesela, musimy zdawać sobie sprawę z konieczności zaproszenia gości. Szczególnie problematyczne wydaje się to przy okazji osób posiadających szeroką rodzinę rozsianą po całej Polsce. Niestety, żaden budżet nie jest wykonany z gumy i czasami trzeba zmierzyć się z przykrymi telefonami. Informują one o braku zaproszenia dla danej osoby. Kończą się one różnie - czasami nawet odbiorca takiej informacji przyjmuje ją ze zrozumieniem, jednak najczęściej oznacza to dożywotnie urwanie się kontaktu.